Bihter’in düğünü, sonrası ve İzmir | 17-19 Temmuz


2003 yılında Toplum Gönüllüleri çatısı altında tanıştığım ve gönüllü projelerde birlikte çalıştığım, yeri geldiğinde birlikte sevindiğim, üzüldüğüm, tartıştığım Bihter’in düğününe katılmak amacıyla 17-19 Temmuz arası İzmir’deydim.

İzmir her gidişimde daha da güzel geliyor gözüme. Nedendir bilmiyorum. Sanırım geri dönebilmenin artık zor olmasından galiba. Okul bitti, iş zaten yok. İş piyasası da sınırlı. Sanırım bundan sonra yalnızca gezmek ve tatil yapmak için gidebileceğim İzmir’e.

17 Temmuz Cumartesi günü öğleden sonra saat 15.00’te başlayan program, Bihter’in saat 17.30’daki nikahının ardından Alsancak’ta devam etti. Yine Toplum Gönüllüleri’nden ve Ege Üniversitesi’nde gönüllü projelerde birlikte çalıştığım Habibe, Osman ve Levent’le Alsancak’ta Gazi Kadınlar Sokağı’nda oturduk, soğuk bir şeyler içtik, eski günleri bol bol andık. Arkasından Bihter’in saat 20.00’de başlayan düğünü için eskiden hava gazı fabrikasıyken şimdi özel organizasyonların düzenlendiği bir açık hava mekanı olan fabrikanın bahçesine geçtik. Adımızın yazılı olduğu masamızda yerimizi aldık. Laf olsun diye yazmıyorum ama gerçekten güzel ve eğlenceli bir düğün oldu. Tabii bunda açık hava olmasının da payı büyük. Düğünü organize edenlere teşekkür etmek lazım.

Bihter ve Ümit’e mutlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Kalbiniz ve elleriniz birbirinden hiç ayrılmasın.

18′inde, akşam 7 gibi tatil yollarına düşmüş ve rotayı Kaş olarak belirlemiş olan Elif, Belgin, Tuğba ve Didem’le buluştuk. Soğuk biralarımızı yudumladık. 2 saat civarında konuştuk, güldük, eğlendik. Ardından gençler otobüslerine binmek üzere servise yetişme telaşına girdiler.

Misafiri olduğum Reyhan & Özgür çiftinin evine geldiğimde saat 11 buçuğu geçmişti. 19′u Reyhan’ın doğum günü olduğu için, ilk kutlamayı saat 12′yi geçtikten sonra yaptık.

Reyhan’ın kutlu doğum haftası 19 Temmuz itibariyle başladı. 19′u sabahı Küçükpark’ta kahvaltımızı yaptık. Üniversite-2 Unlu Mamullere selamlarımı gönderiyorum tekrardan. Yahu o kumru tostun içine ne koyuyorsunuz? Çok güzel bir tat…

Kahvaltının ardından çiftimiz güney sahillerine doğru yola koyuldu. Uzun zamandır iş yüzünden tatile kaçamadıkları için bu onlara çok iyi gelmiştir diye düşünüyorum.

Akşam da Fatih’le buluşup Haziran 2011’de gerçekleşecek olan ve Murat’ın da dahil olacağı bir planla ilgili detayları düşündük, konuştuk, yazdık. O akşamı da Küçükpark’ta noktaladık.

Ertesi gün yola çıktım ve Ordu’ya döndüm.

Şimdi sıra Ankara’da. 4 Ağustos gibi oturum iznimi almak için Ankara’ya gideceğim, 5’inde Reyhan’ın düğünü için Manisa’ya geçeceğim, 8’inde Ankara’ya geri döneceğim ve 19 Ağustos’a kadar orada kalacağım.

Malum, 19’unda İsveç’e yolculuk var!

Bu yazı 612 defa okundu.

This entry was posted in Karalama and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir