Dergiler daha ucuza nasıl alınır?

Bu yazımda, dergilerin tüm promosyonlarıyla birlikte nasıl daha ucuza alınabileceğini yazacağım. Avrupa’nın bazı ülkelerinde yıllardır devam eden bu sistem altındaki temel mantık, dergilerin tekrar değerlendirilmesi.

Bu sistem nedir?

Bu, ay sonunda satılamayıp bayilerin elinde kalan dergilerin yarı fiyatına tüm promosyonlarıyla birlikte, takip eden ayın ilk 10-15 günü içinde yeniden satışa sunulduğu bir sistem ve internet üzerinden işliyor. Aslında çevrimiçi bir alışveriş sitesi diyebiliriz. Şu ana kadar Türkiye’de bu işi yapan benim gördüğüm kadarıyla 2 internet sitesi var. Bunlardan biri Dergi dünyası, diğeriyse Dergi marketi

Her iki sitede de çok geniş kategorilerde çokça bilinen dergiler bulunuyor. Satılanlar arasında, Mediacat, Digitalage, In style home, Voyager, Fortune, Men’s health, Women’s health gibi dergiler var. Dergileri aylık olarak takip etmek durumunda olan kişiler için gayet faydalı bir sistem. Fiyatlar da yarı yarıya. Örneğin kapak fiyatı 7 lira olan Fortune dergisi, raflardan kalktıktan sonra 3,5 liraya iniyor. Her iki sitede de abonelik avantajları mevcut. Ayrıca aldığınız dergiler için kargo ücreti ödemiyorsunuz.

Sistem Türkiye’de benim bildiğim kadarıyla yeni başladı ve gelişmeye devam ediyor. Dergi yelpazesi genişleyecek gibi görünüyor.

Bu yazı 1206 defa okundu.

This entry was posted in İnternet and tagged , , . Bookmark the permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir